لطفا گزینه جاوا اسکریپت را برای تجربه بهتر از سایت فعال نمایید. هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۷ معماری سایت | مقالات بهسون

بهـســـون

پلی میان صفر تا صد


شماره ثبت : 513023

خانه سئو هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۷ معماری سایت

بازگشت به صفحه اصلی

هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۷ معماری سایت

تاریخ انتشار : بهمن ۱۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : سئو
طراحی سایت و seo

بخش ۷- هرآنچه شما به دانستن در مورد معماری سایت و ارتباط داخلی نیاز دارید.

مشکلات رایج معماری

در طراحی سایت شما باید محتوای بهینه سازی شده خود را در کارآمد ترین راه ممکن به جهت بالا بردن سایت خود در رتبه بندی موتور جستجو ، برای  موتورهای جستجو دریافت کنید.برخی مشکلات رایج در این راه اغلب وجود دارد.این مشکلات ممکن نیست موتورهای جستجو را از پیدا کردن و نمایش دادن وحتی رتبه بندی مطالب شما حفظ کند.اما آنها تا حد زیادی میتوانند برعملکرد محتوا برحسب چگونگی رتبه بندی خوب در موتورهای جستجوموثر باشند.

پارامترهای URL  بسیار زیاد

در طراحی وب سایت با آدرس های پیچیده و طولانی اشغال شده است ،مانند:

site.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10051&langId=-1&catalogId=10053&productId=100615137&N=10000003+90401+528374

گذشته از تغییر نام محیط کاربری واقعی ،آدرس بالا واقعی است.از نزدیک به آن نگاه کنید،همه چیز بعد از” نمایش محصول؟”پارامترهای مختلفی هستند که به مرورگر میگوید چه محتوایی بالا بیاید.

هر “=” در آدرس، یک پارامتر متفاوت را ارائه میدهد.هر پارامتر نشان دهنده تنوع اندکی از محتواست.هر تنوع یک صفحه متفاوت بالقوه ای را نشان میدهد،که میتواند توسط موتورهای جستجو نمایش داده شود.

در طراحی سایت موتورهای جستجو محتوای باارزشی را میخواهند نمایش دهند.اما آدرس هایی مانند این رااغلب میتوانند به موتورهای دور ارسال کنند.آنها نمی خواهند گرفتار حلقه های بی پایان تنوع شوند.در حالیکه موتورهای جستجو قطعا  مشکلی با ارائه محتوای پویا ندارند،هنگامیکه  شما  بیش از سه پارامتر خطر از دست دادن موتورهای جستجو خود را بدست می آورید .موتور های جستجو از سایتهایی با محتوای تکراری و حلقه های بی پایان با امکانات پارامترهای زیاد شرمنده می شوند.بهترین شرط حداقل نگه داشتن پارامترهاست.

محتوای غیر قابل دسترس

محتوای زیاد اغلب برای موتورهای جستجو غیر قابل دسترس است ،به دو دلیل یکی  پنهان شدن گزینه های مورد جستجو و دیگری اینکه در داخل سایت پوشانده می شود .

نصب یک راهنمای مناسب و ساختار جستجوی لینک قابل کلیک برای هر سایتی ضروری است،اما حتی برای سایت های بزرگ تر با صدها صفحه و محصول بسیار مهم تر است.

برخی صفحات باید ازبین بروند و چاره ای دیگر برای آنها نیست.اما آنها نباید آنقدر عمیق باشند که بدون دستگاه ردیابی نتوانند پیدا شوند.این تمام موارد قرارگیری معماری سایت شماست، بنابراین همه صفحات یک مکان مناسب دارند که پیدا کردن مفیدترین مطالب در آنها بسیار آسان است.

شناسه جلسه

شناسه جلسه صدها و شاید هزاران محتوای تکراری را ایجاد می کند.به هر بازدیدکننده سایت یک شناسه جلسه داده میشود که به انتهای هر آدرس بازدید شده اضافه میشود. بازدیدکنندگان را هزاربرابر کنید و حالا شما هزاران آدرس جدید با محتوای یکسان دارید.برخی از راه حل هاهنگام استفاده از شناسه جلسه برای ردیابی وجود دارد،اگرچه راه حل های بهتری وجود دارد که شما باید در جستجوی آنها باشید.

Code Boat

ازلینک های راهنمای ساخت با استفاده از فلش و برنامه جاوا اسکریپت اجتناب کنید. مشرو ط براینکه اجرای آنها چگونه بوده، آنها اغلب برای موتورهای جستجومی توانند مشکل ساز باشند.صفحاتی که تنها  توسط این متدها لینک شده اند اغلب می توانند بیرون از دسترس عنکبوت موتورهای جستجو باشند، بنابراین مشمول نمایه یا فهرست نمی شوند.

ساختار راهنمایی کردن

در طراحی سایت سه ساختار دایرکتوری اساسی وجود دارد  مسطح، عمیق ویا برخی مکانها مابین این دو که شما میتوانید داشته باشید.

ساختار دایرکتوری مسطح همه صفحات سایت شما را در همان سطح دایرکتوری قرار می دهد.هر صفخه اساسا یک کلیک جدا از صفحه اصلی است وبه هیچکدام از صفحات امتیازی داده نمی شود.

ساختار دایرکتوری عمیق مخالف نزدیک است.فقط چند صفحه از صفحه اصلی قابل دسترس هستند،سپس تعدادی بیشتر از آنها در دسترس بوده وتعدادی بیشتر وهمینطور ادامه می یابد.برخی صفحات با کلیک بسیار جدا ا ز صفحه اصلی غیر ضروری قرار داد.

شما میخواهید جایی بین این دو وضعیت باشید،شما ساختار دایرکتوری  که قابل حسند میسازید .صفحات باید در طبقه سطح وسیعی باهم گروه بندی شوند و فقط به عنوان سازنده حس از نقطه نظر راهنما زیر طبقه بندی شوند.شما میتوانید با آدرس خود کمی عمیق تر بروید اما دوباره نیم دوز راهنمایی را نخواهید هنگامیکه تعداد اندکی آن را به خوبی انجام خواهند داد.

ارتباط داخلی

در طراحی سایت شما می خواهید از ارتباط داخلی  در سایت خود سهم خوبی داشته باشید.نه فقط راهنمایی ، اما لینکی از داخل محتوا و صفحات محصول خود را  به ذهن بسپارید.ارتباط داخلی خوب به هدایت بازدیدکنندگان شما از صفحه ای به صفحه دیگر کمک میکند و نواحی ومحصولات دیگری که مورد علاقه آنهاست را پیدا میکند.

این بهبود رضایت بازدید کننده،منجر به فروش بهتر می گردد و  به بهبود رتبه بندی موتور جستجو کمک میکند.

ازهر فرصتی که به بازدیدکنندگان شما فرصت پیدا کردن بخش های دیگر سایت را می دهد استفاده کنید .اگر شما در مورد یک محصول یا خدمتی صحبت میکنید،با آن لینک شوید.اگر شما کمی اطلاعات مربوط یامحصول همراه و شبیه دیگری را داشتید با آن لینک شوید.کاربرد کلمات کلیدی در این لینک ها به موتورهای جستجولغات کلیدی بیشتری را برای تعیین اینکه چه صفحاتی باید رتبه بندی شوند، میدهد.

نقشه های سایت

در طراحی سایت نقشه سایت راه بسیار خوبی را برای ویزیتور و موتور جستجوی شما را فراهم میکند و پیدا کردن راهشان به مطالب شما با چند کلیک در حد امکان را به آنها اجازه میدهد.نقشه سایت باید همیشه بیش از یک کلیک دور نباشد .مهم نیست چه صفحه ای مورد  بازدید است.بدین ترتیب اگر آنها سایت را از دست بدهند ویا در یافتن آنچه می خواستند دچار مشکل شوند،کلیک سریع بر روی نقشه سایت ،به آنها لیستی از هر صفحه ویا قطعه ای از محتوایی که شما پیشنهاد داده اید را ارائه میدهد.

به طور کلی شما میخواهید نقشه سایت تان کمتر از ۱۰۰ لینک داشته باشد.سایت های بزرگتر ممکن است به نقشه سایتی که با نقشه سایت های دیگر برای نگهداری همه صفحات و محصولات در دسترس تا حد امکان لینک می شود نیاز داشته باشید.نقشه سایت باید تنها صفحه روی سایت شما باشد که به هر صفحه ای لینک میشود .مگر اینکه سایت شما تحت ۲۰ صفحه یا در این حدود صفحات باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *