لطفا گزینه جاوا اسکریپت را برای تجربه بهتر از سایت فعال نمایید. هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۶ | مقالات بهسون

بهـســـون

پلی میان صفر تا صد


شماره ثبت : 513023

خانه سئو هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۶

بازگشت به صفحه اصلی

هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۶

تاریخ انتشار : بهمن ۱۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : سئو
سئو و طراحی سایت

بخش #۶- هرآنچه شما برای دانستن URLS  مساعد موتورهای جستجو و لینک های قطع شده نیا ز دارید.

URLS های موافق موتورهای جستجو

در طراحی سایت به هنگام توسعه یک وب سایت ،شما خودتان می توانید بسیاری ا ز مشکلات را با برنامه ریزی از پیش تعیین شده قبل از حرکت با سرعت کامل به سمت روند توسعه سایت حل کنید. یکی از موضوعات معماری سایت نخستین بررسی چگونه خوانده شدن URLS شما می باشد.این مخصوصا برای وب سایت های تجارت-الکترونیک که اغلب کاملا URLS پیچیده طولانی دارند مهم می باشد.اما داشتن ساختارهای URL خوب هنوز هم برای وب سایت های ساکن دارای اهمیت است.

در اینجا چند چیز اندکی که شما می توانید برای بدست آوردن  URLمساعد موتور جستجوی خود انجام دهید وجود دارد.

کوتاه نگاه داشتن آن

در طراحی سایت درست مانند نام محیط کاربری خود ،شما می خواهید URL تان هم کوتاه باشد. ما نمی گوییم که ۳ حرف کوتاه ویا حتی ۳ لغت کوتاه باشد،اما کوتاهی آن به حدی باشد که بتواند به راحتی در نوارآدرس مرورگرتان تایپ شود.اکثر سیستم های تجارت الکترونیک URLپیچیده طولانی را ایجاد می کنند ،که در نوار آدرس نمی توانند دوباره بدون اشتباه تایپ شوند.  اگر آنها برای شما یک حرف،نماد ویا شماره در یک زمان نوشته باشند.لغات،راهنمائیها و زیر راهنمائیها را بطور استراتژیک بکار گیرید.

بکار بردن لغات کلیدی

دوباره همانند محیط کاربری خود،شما می خواهید لغات کلیدی خود را در ساختار URLبکار گیرید.اگر سایت شما بطور صحیح سازماندهی شده باشد این نباید یک مشکل باشد.دسته بندیها و زیردسته های خود را برای هدایت و زیر هدایت URL بکار گیرید.

این دو راهنمایی در امتداد راهی برای دادن حمایت و مفهوم بیشتر URL شما (اگرچه کم) با بهینه سازی تلاش ها می باشد.

URLsمتعارف

در طراحی سایت وب URLs متعارف مملو از مطالب تکراری است.بسیاری از تکرار ها عمدی است که توسط زداینده صفحه و معانی بد دیگر انجام شده است.هنگامیکه سایت دیگری مطالب شما را می دزد ویا کپی می کند ،شما می توانید شکایت DMCA رابه گوگل ارسال کنید تا سعی کنند موارد تکراری را حذف کنند.راه حل های قانونی دیگری نیز وجود دارد که من نمی خواهم آنها را اینجا بیاورم.

اما بسیاری از سایت ها بدترین دشمن خودشان هستند هنگامی که این سایتها مشکلات مطالب خود را تکثیر میکنند . وآن توسط توسعه دهندگان ساخت سیستم هایی که محتوا را درسراسر URL چندگانه روی همین سایت کاهش می دهند، ایجاد شدند.

هنگامیکه در حال ساخت ساختار URL خود هستید این مهم است که مطمئن شوید که شما برای جلوگیری از تکثیر بالقوه موضوعات مطالب قبل ازاینکه تبدیل به یک مشکل شوند، کار می کنید.

صفحه اصلی یکی از صفحاتی است که اکثر اوقات برای موتورهای جستجو محتوای تکراری تولید می کند.

بدون کنترل ، محتوای صفحه اصلی شما می تواند در موتورهای جستجو با URLs مختلف که یک صفحه اصلی تکراری را بیش از ۳ بار تولید می کنند فهرست بندی شوند.

www.site.com

www.site.com/index.html

site.com

site.com/index.html

برخی مراحل ساده وجود دارند که شما می توانید برای تصحیح این مشکلات به کار ببرید بنابراین همه آدرس های بالا بازدید کنندگان را بهwww.site.comهدایت خواهند کرد.

این نوع مسائل فقط در صفحه اصلی یافت نمی شوند اما می تواند عنوان های زشت را  از طریق سایت بالا ببرند.این آدرس های تکراری را بررسی کنید:

www.site.com/directory/

www.site.com/directory/index.html

www.site.com/directory2/

www.site.com/directory2/index.html

از میان ۴ آدرس فوق، فقط ۲ آدرس محتوای منحصر به فرد ارائه می کنند،اما موتورهای جسنجو ۴ صفحه را میبینند.

همچنین صفحات محصولات هنگامیکه در میان مسیرهای راهنما ی چند گانه با ایجاد آدرس مختلف  برای همان محصول پیدا میشوند،از تکثیر شدید رنج می برند.زمانیکه بهترین راه حل اینست که مطمئن شویم   بیش از یک آدرس برای دستیابی به هر محصول به سادگی وجود ندارد.راه حل مطلق کمی برای  اجرا وجود دارد :برچسب متعارف

برچسب متعارف

<link rel=”canonical” href=”http://www.example.com/canonical-page.html”/>

در طراحی سایت اضافه کردن برچسب متعارف به برچسب های هر صفحه که محتوای تکراری ایجاد میکند به موتورهای جستجو میگوید که صفحه “مناسب”برای فهرست بندی است.زمانیکه موتورهای جستجو از این به عنوان یک راهنما به جای یک قانون سریع و سخت استفاده میکنند.این  کمک راهنمای مناسب و معقولی است و اندازه می گیرد که شما می توانید به آسانی تا زمان بدست آوردن ثابت دائمی بیشتر در مکان آن را اجرا کنید.

در ثابت دائمی ارزش زیادی وجود دارد. موتورهای جستجو باید یک صفحه را قبل از اینکه آنها بتوانند برچسب متعارف را بخوانند فهرست بندی کنند.تمام این فهرست بندی های اضافی شما خوب انجام نشده اند،رتبه بندی صفحات مناسب کاهش پیدا می کند.حل این مسائل میتواند تا حد زیادی می تواند عملکرد تمام سایت شما را بهبود بخشد.

لینک های قطع شده

در طراحی سایت لینک های قطع شده بیش از یک مزاحم برای بازدیدکنندگان شما هستند.این یک راه مطمئن برای از دست دادن مشتریان بالقوه شما است.هرزمان که برخی افراد به لینک خراب یا سایت شما می آیند،این فرصتی است برای آنها تا آنجا را ترک کنند.و آنها اغلب این فرصت را بدست می آورند.

ساده ترین راه برای پیدا کردن و تصحیح لینک های خراب چک کردن ماهانه لینک خراب با یک برنامه مثل کارآگاه لینک Xenu می باشد.Xenu عنکبوت هر لینک بر روی سایت شما خواهد شد تا مطمئن شود که آن کار میکند. از هرلینکی که کار نمی کنند خواه آنها داخلی (در سایت شما) یا خارجی (سایت های دیگر) باشند،به شما گزارش می کند.

اجرای Xenu ماهانه تغییراتی که سایت شما میکند را تضمین میکند  همه لینک ها به جایی که باید باشند هدایت می گردند و  همه لینک های سایت خاموش به صفحات معتبر می روند.

در طراحی سایت سایت های با لینک منسوخ شده گرایش به اجرای بسیار اندکی در نتایج جستجو دارد بنابراین این  نشانه ای از عدم مراقبت و نگهداری اجرا شده روی سایت است.

راهنمای ۴۰۴

راهنمای ۴۰۴ شما، نه تنها می خواهد از لینک های قطع شده روی سایت شما آگاه باشد ،بلکه شما نیزمایل به دانستن  در مورد لینک های روی سایت دیگران  که به صفحات نا موجود و قدیمی روی سایت شما منتهی میگردد هستید. شما می توانید این کار را با نگهداشتن چشمهایتان روی صفحات و با جستجوی کسانی که به صفحات بدون اشتباه می ایند ،انجام دهید.با استفاده از این شما می توانید سه کار را انجام دهید:

صفحاتی را که قصد دارند بیشتر در دسترس باشند را پیدا کنید،اگر مردم در حال آمدن به صفحه اخیرا حذف شده هستند شما یا می خواهید پشتیبانی چیزهایی را در این مکان قرار دهید یا اجرای راهنما ی ۳۰۱ ازآن  صفحه  به صفحه ای که مطابقت نزدیکی با آن دارد.
جایی  که منبع ترافیک است را پیدا کنید، اگر سایت های دیگر به شما لینک شوند که گاهی اوقات کار نمی کنند شما می توانید با یک درخواست ساده از آنها برای تعمیر لینک آن را تصحیح کنید.آنها به یک دلیل به شما لینک میشوند که به احتمال زیاد برای بهترین سود مخاطبانشان است تا مطمئن شوند که لینک کار میکند.
اجرای یک صفحه راهنمای ۴۰۴ مشتری،شما قادر به تعمیر یا راهنمایی هر لینک قطع شده که به سایت شما می آیند نخواهید بود،اما شما میتوانید مطمئن شوید که هیچ کس از لینک بد که بیش ازصفحه سفید معمولی “صفخه یافت نشد” بدست می آورد ،به سایت شما نمی آید.با ایجاد یک صفحه سفارشی ،بازدیدکنندگان می توانند به محتوای مربوطه روی سایت شما هدایت شوند.شما بازدیدکنندگان بیشتری را حفظ خواهید کرد و فرصت تبدیل به آنها را خواهید داشت.شما می توانید یک آموزش طولانی راهنمای ۴۰۴ را در اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *