لطفا گزینه جاوا اسکریپت را برای تجربه بهتر از سایت فعال نمایید. هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۳ | مقالات بهسون

بهـســـون

پلی میان صفر تا صد


شماره ثبت : 513023

خانه سئو هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۳

بازگشت به صفحه اصلی

هر آنچه نیاز دارید درباره سئو بدانید ? بخش ۳

تاریخ انتشار : بهمن ۱۱, ۱۳۹۶
دسته بندی : سئو
seo سایت

اصول طراحی سایت و بهینه سازی

بخش ۳ : هر آنچه شما باید در مورد شرح متا و برچسب کلمه کلیدی بدانید. Meta Descriptions و Keyword Tags

شرح متا برچسب – Meta Descriptions

در طراحی سایت یکی از تصورات غلط بزرگ در مورد سئو اینست که هر کاری که ما انجام میدهیم  برای افزایش  رتبه بندی موتور جستجو طراحی شده است. این صحیح نیست. وهیچ مثالی ساده تر از آن وسپس شرح متا وجود ندارد. حتی اگر این شرح برچسب وزنی به شدت الگوریتم رتبه بندی موتور جستجو ندارد. این هنوز بخش بسیار قدرتمند از کمپین بهینه سازی موثر است.

مانند برچسب عنوان، برچسب شرح متا اغلب در نتایج جستجو نشان داده خواهد شد. بطور کلی در طراحی سایت آنچه که شما در نتایج جستجو می بینید  لینک عنوان قابل کلیک وسپس شرح برچسب و قطعات ریز صفحه درست در زیر آن است. اگر توضیحات به نتایج منجر گردد این به بخش بسیار مهمی از کمک کردن به جلب بازدیدکنندگان  برای کلیک کردن لینک سایت شما تبدیل می گردد.

شرح

اگر شرح برچسب نتواند به درستی و به اندازه کافی به بازدیدکنندگان بگوید که چه چیزی برروی صفحه است پس این احتمال است که آنها برروی نتایج دیگر کلیک کنند وجود خواهد شد.

دلیل اینکه چرا بسیاری از مردم در طراحی سایت توجه زیادی را در شرح برچسب قرار نمی دهند بدین خاطر است که  انها براین باور که مردم بر روی رتبه بندی کلیک میکنند نه بروی نتایج جستجو تردید دارند. این صحت ندارد،مطمئننا اکثر مردم بر روی سایت های با رتبه بالاتر کلیک می کنند.اما تنها اگر آن سایت ها عناوین و توضیحات قانع کننده داشته باشد .که اغلب چنین نیست.تعداد اندکی از مردم کورکورانه روی لینک هایی بدون بررسی انها کلیک می کنندو افرادی که این کار را انجام می دهند خود را نا امید می یابند.افرادی که برای جستجو در میان نتایج وقت می گذارند،خواندن عناوین و تشریحات برای یافتن سایتی که به احتمال زیاد همان سایتی است که آنها در جستجوی آن هستند می باشد.به احتمال زیاد یک باز دیدکننده مورد هدف است که بر روی سایت شما هستند.

اگر شما مانند من هستید پس شما توضیحات را قبل از برچسب عناوین در نتایج جستجو می خوانید. من نشان  میدهم که در طراحی سایت قرار دادن کلمات کلیدی اصلی در عناوین آسان است،اما احتمالا توضیحات برخی عبارات طولانی را که من به دنبالش هستم را دارد.اگر عنوان با جستجوی من به طور وسیعی مطابقت کند توضیحات باید به طور خاص و خیلی بیشتر مطابقت کند.اگر اینطور نباشد پس من  احتمالا در جستجوی  نتایج اشتباه هستم.قاعده کلی اینست که شما میخواهید هر یک از برچسب های توضیحات منحصر به فرد باشد.شرح باید ۲۰-۴۰ کلمه باشد خلاصه  آنچه که بازدید کننده انتظار دارد بروی صفحه پیدا کند،و تنها در آن صفحه باشد.توضیحات در هر صفحه باید از صفحه بعدی منحصر به فرد باشد.مطمئن شوید که شما صفحه راه در یک راه منحصر به فرد خلاصه کردید. استفاده از کلمات کلیدی اولیه و ثانویه در حالیکه ساختن آن برای جستجوگر قانع کننده باشد.شما همیشه به برچسب توضیحات در هر صفحه نیاز ندارید.در برخی مواردشما با نداشتن شرح بهتر به جستجوگران خدمت خواهید کرد.برای من ،قاعده کلی اینست که اگر شما هدفتان کلمات کلیدی گسترده است از برچسب توضیحات استفاده کنید.اگر هدفتان کلمات کلیدی طولانی ست پس این کار را انجام ندهید.

استدلال در اینجا اینست که اگر شما به دنبال عبارات طویل در یک صفحه مقاله یا پست وبلاگ هستید.پس به آسانی میتوانید تنوع بساری از آنها را در یک شرح ۴۰ کلمه ای بکار ببرید.اگر آن کلمات طولانی در محتوا ،بدون برچسب توضیح هستند موتور جستجو قطعات کوچک از صفحه بر مبنای جستجو را وارد خواهد کرد .این احتمال گرفتن کلمات کلیدی واقعی را به مطالب شرح زیر لینک قابل کلیک در نتایج جستجو افزایش می دهد.

برچسب کلمات کلیدی متا

در طراحی سایت کلمات کلیدی متا تنها چیزی است که  در مورد آن حرفی برای گفتن وجود ندارد .موتور های جستجو سهام زیادی در آن قرار نمی دهند واگر هم قرار بدهند بازدید کنندگان شما آن را نمی بینند.با وجود تمام اقدامات قابل دیدن نیست.

اما آن مردم را از پرسیدن باز نمی داشت ،آیا من از کاما یا فاصله استفاده بکنم؟از عبارات یا کلمات استفاده کنم؟چه مدت باید  برچسب کلید واژه باشد؟

پاسخ: مهم نیست.اگر می خواهید زمانی را برای اضافه کردن برچسب کلمات کلیدی متا به صفحات خود قرار دهید،پس پیششنهاد می کنم. زمان با ارزش خود را به نگرانی در مورد راه صحیح برای نوشتن هدر ندهید تعداد اندکی کلمات کلیدی در اینجا قرار دهید،در مورد قالب بندی ،فاصله ،کاما،طول یا هر چیز دیگری شبیه به این نگران نباشید .کوتاه و شیرین نگه دارید و حرکت کنید .

منتظر بخش بعدی باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *